Beta carotene
Beta carotene
Beta carotene

Beta carotene, 30 ml

Product ID5338
Beta-carotene is an important carotenoid that serves either as a yellow-red dye in many organisms or as a precursor of vitamin A in animals. Two molecules of vitamin A are formed from one molecule of ß-carotene.More information
3,78 EUR 3,12 EUR excl. VAT

Would you like help with your purchase? Don't know how to choose a product? Email us at: info@ekokoza.com.

If you are interested in B2B cooperation contact us at email: b2b@ekokoza.com.

Description

Charakteristika

  • Beta-karoten je druh pigmentu, který je obsažen v rostlinách.
  • Jedná se o pigment odpovědný za oranžovou barvu mrkve a nachází se i v jiných druzích ovoce a zeleniny.
  • Popis výrobku: barvící potravinářský prostředek, přírodní
  • Pigment: Beta karoten E 160a (ii)
  • Označení: Potravinářské barvivo

Použití

  • V kosmetice se beta karoten používá ve formulacích vody po holení, koupele, čistících produktů, make-upu, vlasových kondicionérů, šamponů, přípravků pro péči o pleť a opalovacích přípravků.
  • Beta-karoten dodává oranžovou barvu kosmetiky a zlepšuje vzhled suché nebo poškozené pokožky tím, že omezuje odlupování a obnovuje její pružnost.

Podporuje beta karoten opálení?

Ochrana před slunečními paprsky je aktuální v každém ročním období, jenže v létě mají navrch módní trendy před varováním dermatologů. Přitom použití ochranných prostředků před UV zářením významně rozhoduje o tom, jestli bude naše pokožka po čtyřicítce vypadat jako opotřebované kožené křeslo.

Léto je obdobím, kdy se snažíme o různé odstíny pokožky, od bronzové až po čokoládovou, a využíváme k tomu stále důmyslnější prostředky. Kromě samoopalovacích krémů saháme po tobolkách s obsahem beta karotenu. Ovšem můžeme věřit všemu, co výrobci tvrdí? Opravdu pomáhá beta karoten zhnědnutí kůže?

Řada výrobků v tobolkách slibuje díky obsahu beta karotenu snadnější opálení a ochranu pokožky před UV zářením. Na tomto tvrzení je pouze část pravdy. I kdybychom souhlasili s krásnějším opálením, pak totéž nemůžeme udělat s ochranou pokožky před UV zářením. Proč?

Pomáhají karotenoidy zabarvení pokožky?

Je to pravda, karotenoidy napomáhají zhnědnutí pokožky. Díky užívání beta karotenu a jiných karotenoidů se pokožka skutečně zabarví, avšak změna barvy nastane i bez působení slunečního záření. Zhnědnutí pokožky tedy není způsobeno aktivnějším pigmentem, ale díky nadměrnému ukládání beta karotenu v organizmu. Je tedy mylné se domnívat, že je tím pokožka lépe chráněna.

Chrání karotenoidy pokožku před spálením?

Karotenoidy mají obrovskou ochrannou kapacitu, ale neumí chránit pokožku před spálením. Podívejme se, jak to vlastně je. Beta karoten patří do skupiny karotenoidů, které jsou silnými antioxidanty a jejich hlavní funkcí je chránit kožní buňky před poškozením volnými radikály. Tyto volné radikály jsou produkovány ultrafialovými paprsky a bývají příčinou spálení pokožky, v nejhorším případě i rakoviny kůže.

Antioxidanty však působí až v hlubších vrstvách kůže, kam UV záření nepronikne. Úkolem antioxidantů je tedy napravovat škody, které v pokožce napáchaly sluneční paprsky, ale rozhodně nedovedou samotnému poškození nebo dokonce spálení kůže zabránit.

Složení

Obsahující látky voda, modifikovaný škrob (E1450), Triglycerid, Maltodextrin, slunečnicový olej, beta karoten (E160a(ii)), kyselina citronová (E330), DL-alfa-tocoferol (E307), askorbylpalmitat(E304(i)), 0,1 sorbitan draselný (E202)

Doporučené potravinové označení podle EC Reg.No. 13333/2008: Potravinářské barvivo beta karoten neboli E160a (ii) odpovídá nařízení (EG) Nr.1333/2008 Evropského parlamentu a rozhodnutí z 16.12.2008 o potravinářských přísadách a dalších potravinových rozhodnutí jednotlivých států

Parameters
ColourRed
Unit volume (ml)30
Package size1
Ratings and Reviews
The product was not rated+ add a review
Your protection of personal data is important to us.

Ekokoza likes cookies! Cookies help us offer the right products, nice discounts and other great services. Just give us your consent to use them.

Edit my choicesAllow everything